Välkomna till Öppet hus på Viktoriaskolan

Hej!

Nu på tisdag den 18:e januari (högstadiet) och onsdag den 19:e januari (mellanstadiet) kl 9.30-11.00 är ni välkomna att delta på Öppet hus på Viktoriaskolan. Då tiderna inte är som vanligt och vi därför inte har möjlighet att ta emot er på skolan bjuder vi in er till ett videomöte. 

Mötet kommer att ske via microsoft teams. Länken till mötet hittar du här under. För att kunna ansluta till mötet behöver du använda webbläsaren chrome eller explorer. Vill du ansluta via mobiltelefonen behöver du ladda ner appen teams

Via webbläsaren chrome, safari eller explorer – klicka på länken – klicka på Fortsätt i den här webbläsaren – skriv in namn och godkänn kamera och mikrofon (du kan välja att stänga av och slå på kameran och mikrofonen under mötet via att klicka på dessa symboler). Via mobiltelefon – klicka på länken – öppna teams appen – anslut som gäst – skriv in namn

Länk till mötet 7-9

Länk till mötet 4-6

Har du några funderingar inför mötet så är det bara att maila dina frågor.

Varmt välkomna!

Kommentarer inaktiverade.